Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Samorząd gminy Szczucin będzie musiał zacisnąć pasa. W przyszłorocznym budżecie zmniejszona została o blisko 1,5 miliona złotych subwencja rządowa.
 
Mniejsza kasa z centrali nie oznacza wstrzymanie inwestycji na terenie gminy.
Mimo tych problemów będziemy stawiać na rozwój – mówi burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz. – Chcemy wykonać duży krok w przód, przy powstawaniu Strefy Aktywności Gospodarczej wraz z inkubatorem przedsiębiorczości. Do tego aby on powstał na terenie miejscowości Skrzynka potrzebna jest m.in. decyzja środowiskowa. Chcemy również rozpocząć termomodernizację budynku Zespołu Szkół w Szczucinie. Na początek pilne prace wymagane są na dachu – dodaje burmistrz.
W przyszłorocznym budżecie zapisano również budowę żłobka w Szczucinie. Samorząd chce skorzystać z programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Maluch”, który może wylożyć na budowę placówki nawet 90 procent kosztów.
 
W 2016 roku rozpocznie się również budowa kanalizacji w miejscowościach Lubasz, Delastowice i Laskówka Delastowicka. Samorząd gminy Szczucin nadal będzie kontynuował program usuwania azbestu z posesji, a także z dróg i poboczy. Również cięcia w administracji samorządowej spowodują oszczędności w budżecie gminy blisko 300 tysięcy złotych.
 
Posłuchaj burmistrza Szczucina, Andrzeja Gorzkowicza na Stronie RDN.
 
[Źródło: RDN.pl]