Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jak donoszą różne źródła, 30 lipca 2012, w godzinach ok 5-6 rano, 34-letni Policjant sierż.szt. J. zastrzelił się z broni służbowej w Komisariacje Policji w Szczucinie. Nie prowadził on podobno wtedy służby, a przestrzelone ciało znaleźli jego koledzy wracający z patrolu, obecnie są pod opieką psychologa i na zwolnieniu lekarskim.

 

Jak wiadomo, wcześniej miał problemy osobiste, różnie się mówi o jego poczytalności, z niektórych źródeł mówi się ze "psychicznie nie było z nim najlepiej" i kiedyś był z tego powodu nawet wstrzymany w pełnieniu obowiązków. Prawdopodobnie planował on swój czyn, gdyż miał on zostawić list.

Dokładnie sprawę wyjaśnia prokuratura, wstępnie wygląda na samobójstwo i problemy osobiste.

Komunikat Komendy Powiatowej:

"W dniu 30 lipca 2012 roku śmiercią tragiczną zmarł nasz kolega mł.asp. Andrzej Jarosz funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej z 14 letnim stażem służby, mąż i ojciec trójki dzieci. - Uroczystości pogrzebowe odbędą sie w dniu 2 sierpnia 2012r. o godz. 11.30 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny w Szczucinie  "  [Źródło: dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl]

Inne Źródła:

"34-letni policjant zastrzelił się na komisariacie w Szczucinie. Do tragedii doszło dzisiaj (30 lipca) rano. Młodszy aspirant służył w policji od 1999 roku. Okoliczności zdarzenia nie są znane. Policjant był żonaty, osierocił trójkę dzieci. Na miejscu sprawą zajmuje się prokurator oraz specjalna policyjna komisja z Krakowa."      [Źródło: rdn.pl]

 

"Na komisariacie policji w Szczucinie (woj. małopolskie) policjant popełnił samobójstwo. 34-letni mężczyzna strzelił do siebie ze służbowej broni.

Jak poinformował tvn24.pl Mariusz Ciarka z małopolskiej policji, do tragedii doszło w poniedziałek nad ranem w garażu komisariatu. 34-letni młodszy aspirant strzelił do siebie ze służbowej broni, w wyniku czego zmarł. Jego ciało odnaleźli koledzy.
Policjant popełnił samobójstwo w SzczucinieMężczyzna tego dnia nie miał służby. 34-latek w policji służył od 1999 roku. Pracował w zespole patrolowo-interwencyjnym.
Okoliczności zdarzenia nie są na razie znane.
Do sprawy oddelegowani zostali policjanci z małopolskiej komendy wojewódzkiej. Prowadzą ją pod nadzorem prokuratora.

Autor: nsz/fac/k / Źródło: RMF FM, tvn24.pl"      [Źródło: tvn24.pl]


"Nad ranem w komisariacie w Szczucinie popełnił samobójstwo policjant. Miał 34-lata - poinformowało radio RMF FM. Mężczyzna strzelił do siebie z broni służbowej.
Do tragedii doszło w poniedziałek rano, pomiędzy godziną 4 a 5.
- Policjant mieszkał w Szczucinie. W policji służył od trzynastu lat. Pozostawił żonę i trójkę dzieci - mówi Bogusław Pyszny z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowskiej. Policja ustala okoliczności zdarzenia."       [Źródło: gazetakrakowska.pl]

[fot: samobojstwo.cai.pl]