Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez szczucińskich policjantów mężczyźnie podejrzanemu o kłusownictwo. Policjanci ustalili, że 41-letni mieszkaniec gminy Mędrzechów od 2 lat nielegalnie kłusował w pobliskich lasach. Zatrzymany usłyszał zarzuty i za swoje czyny odpowie teraz przed dąbrowskim Sądem.
 
 
Szczucińscy kryminalni w dniu 5 stycznia br. w oparciu uzyskaną informację na terenie jednej z posesji na terenie Gminy Mędrzechów zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzewanego o kłusownictwo. Jak się okazało podczas wykonywania czynności zatrzymany od 2 lat wielokrotnie dokonywał nielegalnego kłusowania zwierzyny przy pomocy skonstruowanych przez siebie urządzeń do kłusowania tzw. „wnyków”.  Mężczyzna przyznał się do wytworzenia 40 „wnyków” i upolowania w tym czasie 5 bażantów oraz 2 saren.
 
Mężczyźnie przedstawiono zarzuty wytworzenia oraz przechowywania urządzeń do kłusownictwa oraz nielegalnego pozyskiwania zwierzyny łownej. Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów. Był już wcześniej notowany przez Policję.
 
Za powyższe przestępstwa grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
[Źródło: policja.gov.pl]