Parafia Szczucin - AKtualności

 1. Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie zaprasza do złożenia oferty w sprawie : Konserwacja polichromii na ścianach i sklepieniach prezbiterium kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie.
  Szczegóły dostępne – TUTAJ
  polski lad 1
  29.05.2024
   
   
   
   
  Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie zaprasza do złożenia oferty w sprawie : Konserwacja ołtarza głównego w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie.
  Szczegóły dostępne – TUTAJ 
  polski lad 1
    27.03.2024

   

   P4P3P2P1

   

   

  Zaproszeni na KONCERT FINAŁOWY XVII

  Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Kolęda hej!

  Szczucin 2024

  KATEGORIA PRZEDSZKOLNA: SOLIŚCI

  1. Helena Błoniarz – Przedszkole Publiczne w Radgoszczy,

  2. Weronika Dominiewska – Parafia Zalasowa,

  3. Lena Łos – Przedszkole Publiczne Nr 1 w Szczucinie,

  4. Emilia Matuła – Wieliczka,

  5. Nikola Matuła – Wieliczka,

  6. Paulina Sak –Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie,

  7.Liliana Soja – Przedszkole Publiczne Nr 1 w Szczucinie,

  8. Aleksandra Sromek – Przedszkole Publiczne w Porębie Radlnej

  KATEGORIA PRZEDSZKOLNA: ZESPOŁY

  1. BIEDRONKI –PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 1 W SZCZUCINIE

  2. PSZCZÓŁKI –PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 1 W SZCZUCINIE

  3. SÓWKI FAUSTYNKI –PUBLICZNE PRZEDSZKOLE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

                                                            W BRZESKU

  KATEGORIA SZKOLNA MŁODSZA: SOLIŚCI

  1. Amelia Baranowska –Parafia św. Jakuba w Tuchowie

  2. Milena Łos –AGENCJA ARTYSTYCZNA CANTAR Tarnów

  3. Antoni Sroka –Szkoła Podstawowa Nr 164 Kraków

  4. Tymoteusz Sroka –Szkoła Podstawowa Nr 2  w Woli Rzędzińskiej

  5. Emilia Wijas –STUDIO DŹWIĘKU Kielce

  6. Milena Zawiłowicz – Dąbrowski Dom Kultury

  KATEGORIA SZKOLNA MŁODSZA: ZESPOŁY

  1. CHÓR UNISONO –SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W SZCZUCINIE

  2. PANDA– SZKOŁA PODSTAWOWA W JONINACH

  3.RADOSNE SERCAPARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W TARNOWIE

  KATEGORIA SZKOLNA STARSZA: SOLIŚCI

  1. Szymon Chatała – Pałac Młodzieży Tarnów

  2. Maciej Grzyb – Dębińskie Centrum Kultury

  3. Maja Kulczyk –Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

  4. Emilia Masło – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Woli Rzędzińskiej

  5. Antonina Piotrowska - Rzeszów

  6. Karolina Sanek – Zespół Szkół w Gromniku

  7. Wiktoria Syrek – Zespół Szkół w Gromniku

  KATEGORIA SZKOLNA STARSZA: ZESPOŁY

  1. ANGEL VOICE –ZESPÓŁ WOKALNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RUDCE

  2. CLAVE DE SOL –SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W SZCZUCINIE

  3. GOGA –PAŁAC MŁODZIEŻY TARNÓW

  KATEGORIA MŁODZIEŻOWA: SOLIŚCI

  1. Patryk Ledziński – Stowarzyszenie Vox Santae Margaritae Dębno

  2. Maria Misiaszek – Pałac Młodzieży Tarnów

  3. Wiktoria PłanetaDębińskie Centrum Kultury

  4. Dominika Szydłowska – Dębińskie Centrum Kultury

  5. Gabriela Tarchała – Studio Wokalne TALENT w Tarnowie

  6. Ola Żuchowicz – Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie

  KATEGORIA MŁODZIEŻOWA: ZESPOŁY

  1. KWARTET WOKALNY PAŁACU MŁODZIEŻY W TARNOWIE

  2.ZESPÓŁ SIEMACHA ODPORYSZÓW

  inline

  Organizatorzy Festiwalu wyślą zaproszenia dla zakwalifikowanych do przesłuchania. Przesłuchania i wręczenie nagród rozpoczną się w Niedzielę 28 stycznia 2024 roku, w hali Widowiskowo – Sportowej o godz. 14.00.

  Organizatorzy Festiwalu zastrzegają sobie prawo do zmiany w regulaminie i uznają, że każdy uczestnik wysyłając zgłoszenie dobrowolnie oraz świadomie wyraża zgodę na posługiwanie się przez Organizatorów Festiwalu jego wizerunkiem oraz wykonaniem zarejestrowanym wideo podczas Festiwalu, akceptację Polityki Prywatności w zakresie przetwarzania danych osobowych, a także wyraża zgodę na otrzymywanie informacji w myśl ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną

  Serdecznie zapraszamy!

 2. Program grudniowej wizytacji

  kanonicznej w Szczucinie

  Sobota 28.12.2019.

  Godz. 13.00 – Kaplica na cmentarzu i modlitwy za zmarłych

  Odwiedziny Księży Emerytów i Sióstr zakonnych

  Godz.15.00 – Kaplica w Radwanie – Koronka do BM

  Godz.15.45 – Kaplica w Dąbrowicy – Różaniec

  Odwiedziny Środowiskowego Domu Samopomocy

  Godz. 17.00 – Msza święta

  Kolacja z kapłanami dekanatu

  Spotkanie z pracownikami parafialnymi

  Wizyta w Kancelarii

  Wizyta u Kapłanów pracujących w parafii

  Niedziela 29.12.2019.

  Godz. 7.00 – Msza św.

  Po Mszy św. Róże, Rycerstwo Niepokalanej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, spotkanie rodzin kapłańskich, Parafialnego Zespołu Synodalnego

  Godz. 9.00 – Msza św.

  Po Mszy św. KSM, Lektorzy, Zespół muzyczny,

  Godz.11.00 – Msza św.

  Po Mszy św. DSM, Ministranci, Śpiewający psalmy, Przedszkolaki, Katecheci.

  Godz.12.30 – Msza święta z kolędowaniem i Jubileusze Małżeńskie 25 i 50 lat

  Godz. 14.00 – Dom Parafialny KANA spotkanie ze Stowarzyszeniem „Otwarte serce” i niepełnosprawnymi

  Godz. 14.30 – Dom Parafialny KANA spotkanie z Radą Duszpasterską,

   

 3. Nasze przygotowania do Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. 

  Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 przed nami. Ojciec Święty Franciszek zwraca się do młodych i do nas:Drodzy młodzi, doszliśmy do ostatniego etapu naszego pielgrzymowania do Krakowa, gdzie w lipcu przyszłego roku będziemy wspólnie świętowali XXXI Światowy Dzień Młodzieży. Nieście płomień miłosiernej miłości Chrystusa. W tej misji, towarzyszę wam moimi życzeniami i modlitwami, i na tym ostatnim odcinku drogi duchowych przygotowań do najbliższego ŚDM w Krakowie, zawierzam was wszystkich Dziewicy Maryi, Matce Miłosierdzia, błogosławiąc wam z całego serca”.

  Obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się we wtorek 26 lipca 2016 r.  Tego dnia zostanie także otwarte Centrum Powołaniowe i rozpocznie się Festiwal Młodych. Będą one funkcjonowały od wtorku do piątku. Ojciec Święty Franciszek przyleci do Krakowa w czwartek 28 lipca. Nabożeństwo ze słuchaniem Słowa Bożego i pierwszym przemówieniem Ojca Świętego odbędzie się na Błoniach.  W niedzielę 31 lipca pod przewodnictwem papieża sprawowana będzie Msza Posłania. Będzie to uroczyste podsumowanie ŚDM - moment kulminacyjny wszystkich spotkań. Podczas tej Eucharystii papież "pośle młodych na cały świat". Na sam koniec, w trakcie modlitwy Anioł Pański, Franciszek tradycyjnie ogłosi miejsce i datę kolejnych Światowych Dni Młodzieży. To Kraków. 

  Ale do polskich diecezji przybywać zacznie młodzież z całego świata już20 lipca. Dokładne dane dotyczące liczby i narodowości młodzieży, która zawita do poszczególnych regionów, nie są jeszcze znane, ale w diecezjach trwają intensywne prace nad programem pobytu młodych cudzoziemców. W czasie tych dni będziemy gościć młodzież w rodzinach z naszej parafii. Sugerowana jest gościna dwóch osób. Szacujemy, że w naszej parafii przyjdzie nam gościć około 100 osób.  Potrzebujemy więc około 50 rodzin goszczących naszych gości. Zwracamy się więc z prośbą o zgłaszanie się rodzin chętnych ugościć przybyłą młodzież. Jako wspólnota parafialna będziemy także organizować dla młodzieży specjalne wydarzenia, które pomogą młodym ze  świata poznać nasze rodziny, miejsca naszej historii i kultury. Będzie to także wspaniała okazja do wzajemnego poznania siebie. 

  Znana jest nasza polska gościnność. Nie możemy zawieść nadziei młodych. Otwórzmy nasze serca i domy.

   

 4.  

 5.  

  12 listopada w Kościele, rozpoczął się rok bł. Edmunda Bojanowskiego pod hasłem „Serdecznie dobry człowiek, jednoczący wielu wokół dobra”. Ponieważ w tym roku przypada dwusetna rocznica urodzin bł. E. Bojanowskiego. Z tej okazji 01.06.2014  roku o godzinie 11.00 mali aktorzy z Ochronki w Szczucinie przedstawili sceny z życia błogosławionego, Jego służbę wśród dzieci, chorych i ubogich. Spektakl nosił tytuł: Bł. Edmund Bojanowski – beatyfikowany przez Jana Pawła II.

 6.  

  Ksiądz Zygmunt Warzecha, proboszcz parafii w Szczucinie, odsłonił w kościele parafialnym pamiątkową tablicę poświęconą biskupowi Andrzejowi Gawrońskiemu. Ta uroczysta chwila nastąpiła z okazji 200-setnej rocznicy śmierci biskupa krakowskiego.

 7. W niedzielę 24 lutego odbyła się bardzo miła uroczystość. Pan pułkownik Julian Kwiatkowski, Kapelmistrz oraz Pan Robert Dymowski, solista Teatru Narodowego w Warszawie, wręczyli pamiątkowe medale z okazji 15 rocznicy powstania Orkiestry Koncertowej VICTORIA parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie. Medale otrzymali: ks. Zygmunt Warzecha – Proboszcz parafii w Szczucinie oraz Gabriela Sołtys – solistka Orkiestry Koncertowej VICTORIA i Orkiestry OSP w Szczucinie,  w podziękowaniu za współpracę i ogromny wkład w pogłębianiu ducha narodowego poprzez promowanie muzyki religijnej i patriotycznej.

   

 8. W sobotę 2 lutego 2013 roku, w Domu Parafialnym KANA w Szczucinie odbyła się integracyjna zabawa karnawałowa zorganizowana przez Stowarzyszenie „Otwarte serce”. Zabawa rozpoczynała się o godz. 15.00. Kotyliony dla zaproszonych gości wykonała młodzież Gimnazjum w Szczucinie, wraz z nauczycielami – wychowawcami. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez gospodarza lokalu Ks. Proboszcza Zygmunta Warzechy, Prezes Stowarzyszenia „Otwarte serce” Jagodę Duda, oraz współorganizatora Stanisławę Łączyńską. Z wielką serdecznością zostały przywitane dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1. w Szczucinie, które przedstawiły Jasełka przygotowane przez panią Annę Nowak i Lucynę Mach.

 9. Dar kolejnego Roku w naszym życiu, jest wspaniałą okazją do złożenia sobie życzeń, zarówno tych ubranych w formę słowa, jak i tych, ubogaconych muzyką. Dlatego Koncerty Noworoczne są muzycznym prezentem na kolejne miesiące i dni Nowego Roku. W Niedzielę 27 stycznia 2013 roku, w Szczucinie odbył się już trzeci Koncert Noworoczny. Orkiestra Dęta przy OSP w Szczucinie, wraz z solistami: Julią Misiaszek, Nikodemem Patryjakiem, Gabrielą Sołtys i Karoliną Mach, podzieliła swe muzyczne życzenia na trzy części. W pierwszej części Koncertu życzyła nam, abyśmy „Pokochali siebie takimi, jakimi jesteśmy”. To niezbędne, aby kochając siebie, także innych obdarzać miłością. W drugiej części wykazywała, że „Człowiek nie może żyć bez miłości”. A wszystko to po to, aby zachęcić, w ostatniej części, że „Razem możemy więcej”. Za ten Koncert, jak i za całe bogactwo swej muzycznej działalności, a przez to rozsławianie miasta i mieszkańców Szczucina w kraju i za granicą, Orkiestra Dęta przy OSP w Szczucinie otrzymała Kryształową Nagrodę. Niech wrażenia z tego Koncertu Noworocznego stana się zachetądo przybycia na kolejne koncerty muzyczne do Szczucina.