Parafia Szczucin - AKtualności

 1. Rekolekcje Parafialne - 2019 - Szczucin

  Piątek 12 kwietnia 2019
  Radwan 16.00 – Msza Święta z kazaniem i Droga Krzyżowa.
  Dąbrowica  17.00  – Msza Święta z kazaniem i Droga Krzyżowa.
  Kościół Parafialny
  17.30 - Droga Krzyżowa 
  18.00 – Msza święta z nauką na rozpoczęcie rekolekcji
  Sobota 13 kwietnia 2019 - Kościół Parafialny
  6.30 – Msza Święta z nauką stanową dla małżonków i rodziców.
  18.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.
  19.00 – Nauka stanowa dla małżonków i rodziców.
  Dzień Chorych:
   9.30 – Spowiedź,  10.00 – Msza święta, 11.00 – wyjazd do domów.
  Radwan 16.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną. 
  Dąbrowica  17.00  – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.
  Niedziela 14 kwietnia 2019 - Kościół Parafialny
  7.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.
  9.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną. 
  11.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.
  12.30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną 
  16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  17.00 – Msza Święta 
  17.30 –  Nauka dla Rodziców
  Dąbrowica  10.00 –  Msza Święta z nauką rekolekcyjną i Gorzkie Żale.
  Radwan 14.00  – Msza Święta z nauką rekolekcyjną i Gorzkie Żale.
  Wielki Poniedziałek 15 kwietnia 2019 - Kościół Parafialny 
  6.30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.
  17.30 – Cząstka Różańca  świętego.
  18.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.
  Radwan 16.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.
  Dąbrowica 17.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.
  Wielki Wtorek 16 kwietnia 2019 - Kościół Parafialny
  6.30 – Msza Święta i zakończenie rekolekcji.
  17.30 –  Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  18.00 – Msza Święta i zakończenie rekolekcji.
  Radwan 16.00 – Msza Święta i zakończenie rekolekcji.
  Dąbrowica 17.00 – Msza Święta zakończenie rekolekcji.
  Wielka Środa 17 kwietnia 2019 
  Dzień Spowiedzi od godz. 8.00 do 18.00
  Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
  Duchu Święty przyjdź prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
 2. plakkoleda hej 2019

 3. Nasze przygotowania do Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. 

  Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 przed nami. Ojciec Święty Franciszek zwraca się do młodych i do nas:Drodzy młodzi, doszliśmy do ostatniego etapu naszego pielgrzymowania do Krakowa, gdzie w lipcu przyszłego roku będziemy wspólnie świętowali XXXI Światowy Dzień Młodzieży. Nieście płomień miłosiernej miłości Chrystusa. W tej misji, towarzyszę wam moimi życzeniami i modlitwami, i na tym ostatnim odcinku drogi duchowych przygotowań do najbliższego ŚDM w Krakowie, zawierzam was wszystkich Dziewicy Maryi, Matce Miłosierdzia, błogosławiąc wam z całego serca”.

  Obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się we wtorek 26 lipca 2016 r.  Tego dnia zostanie także otwarte Centrum Powołaniowe i rozpocznie się Festiwal Młodych. Będą one funkcjonowały od wtorku do piątku. Ojciec Święty Franciszek przyleci do Krakowa w czwartek 28 lipca. Nabożeństwo ze słuchaniem Słowa Bożego i pierwszym przemówieniem Ojca Świętego odbędzie się na Błoniach.  W niedzielę 31 lipca pod przewodnictwem papieża sprawowana będzie Msza Posłania. Będzie to uroczyste podsumowanie ŚDM - moment kulminacyjny wszystkich spotkań. Podczas tej Eucharystii papież "pośle młodych na cały świat". Na sam koniec, w trakcie modlitwy Anioł Pański, Franciszek tradycyjnie ogłosi miejsce i datę kolejnych Światowych Dni Młodzieży. To Kraków. 

  Ale do polskich diecezji przybywać zacznie młodzież z całego świata już20 lipca. Dokładne dane dotyczące liczby i narodowości młodzieży, która zawita do poszczególnych regionów, nie są jeszcze znane, ale w diecezjach trwają intensywne prace nad programem pobytu młodych cudzoziemców. W czasie tych dni będziemy gościć młodzież w rodzinach z naszej parafii. Sugerowana jest gościna dwóch osób. Szacujemy, że w naszej parafii przyjdzie nam gościć około 100 osób.  Potrzebujemy więc około 50 rodzin goszczących naszych gości. Zwracamy się więc z prośbą o zgłaszanie się rodzin chętnych ugościć przybyłą młodzież. Jako wspólnota parafialna będziemy także organizować dla młodzieży specjalne wydarzenia, które pomogą młodym ze  świata poznać nasze rodziny, miejsca naszej historii i kultury. Będzie to także wspaniała okazja do wzajemnego poznania siebie. 

  Znana jest nasza polska gościnność. Nie możemy zawieść nadziei młodych. Otwórzmy nasze serca i domy.

   

 4.  

 5.  

  12 listopada w Kościele, rozpoczął się rok bł. Edmunda Bojanowskiego pod hasłem „Serdecznie dobry człowiek, jednoczący wielu wokół dobra”. Ponieważ w tym roku przypada dwusetna rocznica urodzin bł. E. Bojanowskiego. Z tej okazji 01.06.2014  roku o godzinie 11.00 mali aktorzy z Ochronki w Szczucinie przedstawili sceny z życia błogosławionego, Jego służbę wśród dzieci, chorych i ubogich. Spektakl nosił tytuł: Bł. Edmund Bojanowski – beatyfikowany przez Jana Pawła II.

 6.  

  Ksiądz Zygmunt Warzecha, proboszcz parafii w Szczucinie, odsłonił w kościele parafialnym pamiątkową tablicę poświęconą biskupowi Andrzejowi Gawrońskiemu. Ta uroczysta chwila nastąpiła z okazji 200-setnej rocznicy śmierci biskupa krakowskiego.

 7. W niedzielę 24 lutego odbyła się bardzo miła uroczystość. Pan pułkownik Julian Kwiatkowski, Kapelmistrz oraz Pan Robert Dymowski, solista Teatru Narodowego w Warszawie, wręczyli pamiątkowe medale z okazji 15 rocznicy powstania Orkiestry Koncertowej VICTORIA parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie. Medale otrzymali: ks. Zygmunt Warzecha – Proboszcz parafii w Szczucinie oraz Gabriela Sołtys – solistka Orkiestry Koncertowej VICTORIA i Orkiestry OSP w Szczucinie,  w podziękowaniu za współpracę i ogromny wkład w pogłębianiu ducha narodowego poprzez promowanie muzyki religijnej i patriotycznej.

   

 8. W sobotę 2 lutego 2013 roku, w Domu Parafialnym KANA w Szczucinie odbyła się integracyjna zabawa karnawałowa zorganizowana przez Stowarzyszenie „Otwarte serce”. Zabawa rozpoczynała się o godz. 15.00. Kotyliony dla zaproszonych gości wykonała młodzież Gimnazjum w Szczucinie, wraz z nauczycielami – wychowawcami. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez gospodarza lokalu Ks. Proboszcza Zygmunta Warzechy, Prezes Stowarzyszenia „Otwarte serce” Jagodę Duda, oraz współorganizatora Stanisławę Łączyńską. Z wielką serdecznością zostały przywitane dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1. w Szczucinie, które przedstawiły Jasełka przygotowane przez panią Annę Nowak i Lucynę Mach.

 9. Dar kolejnego Roku w naszym życiu, jest wspaniałą okazją do złożenia sobie życzeń, zarówno tych ubranych w formę słowa, jak i tych, ubogaconych muzyką. Dlatego Koncerty Noworoczne są muzycznym prezentem na kolejne miesiące i dni Nowego Roku. W Niedzielę 27 stycznia 2013 roku, w Szczucinie odbył się już trzeci Koncert Noworoczny. Orkiestra Dęta przy OSP w Szczucinie, wraz z solistami: Julią Misiaszek, Nikodemem Patryjakiem, Gabrielą Sołtys i Karoliną Mach, podzieliła swe muzyczne życzenia na trzy części. W pierwszej części Koncertu życzyła nam, abyśmy „Pokochali siebie takimi, jakimi jesteśmy”. To niezbędne, aby kochając siebie, także innych obdarzać miłością. W drugiej części wykazywała, że „Człowiek nie może żyć bez miłości”. A wszystko to po to, aby zachęcić, w ostatniej części, że „Razem możemy więcej”. Za ten Koncert, jak i za całe bogactwo swej muzycznej działalności, a przez to rozsławianie miasta i mieszkańców Szczucina w kraju i za granicą, Orkiestra Dęta przy OSP w Szczucinie otrzymała Kryształową Nagrodę. Niech wrażenia z tego Koncertu Noworocznego stana się zachetądo przybycia na kolejne koncerty muzyczne do Szczucina.