Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez szczucińskich policjantów mężczyźnie podejrzanemu o kłusownictwo. W miejscu zamieszkania zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli schowane wnyki, świadczące o kłusownictwie. 
 
Mężczyzna, który nielegalnie polował na bażanty usłyszał zarzuty i za swoje czyny odpowie teraz przed dąbrowskim Sądem.
 
Policjanci pionu kryminalnego z komisariatu w Szczucinie w dniu 20 stycznia br. podczas przeszukiwania jednej z posesji na terenie Gminy Bolesław znaleźli urządzenia służące do kłusownictwa w postaci tzw. wnyków. Wnyki były wykonane ze stalowego drutu przez zamieszkałego tam 56-letniego mężczyznę i część z nich była już zamontowana na terenie wokół posesji. Łącznie zabezpieczono 19 takich urządzeń. W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów zatrzymany mężczyzna przyznał się  do kłusownictwa w wyniku, którego począwszy od listopada 2013 roku upolował 9 sztuk bażantów. Jak ustalono nie posiada on odpowiednich uprawnień myśliwego oraz nigdzie faktu polowania nie zgłaszał.  
 
Mężczyźnie przedstawiono zarzuty wytworzenia oraz przechowywania urządzeń do kłusownictwa oraz nielegalnego upolowania zwierzyny łownej. Za powyższe przestępstwa grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.
 
Mężczyzna nie był wcześniej karany. O jego dalszym losie zdecyduje dąbrowski Sąd.