Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Szczucin, którzy usiłowali ukraść samochód zaparkowany na terenie Rynku w Szczucinie. Wszystko działo się w lutym br. Dwaj młodzi mężczyźni po uprzednim otwarciu pojazdu, zerwali obudowę stacyjki i próbowali uruchomić samochód na tzw. „spięcie kabli” w celu jego kradzieży.
 
Jednak ta sztuka im się nie udała, bowiem samochód posiadał inne zabezpieczenie przed kradzieżą. Obaj sprawcy zostali zatrzymani przez szczucińskich policjantów i przedstawiono im zarzut usiłowania kradzieży samochodu.  Za swój czyn odpowiedzą teraz przed dąbrowskim Sądem.
 
Dwóch mieszkańców gminy Szczucin w wieku 17 i 19 lat podczas jednej z chłodnych nocy miesiąca lutego „wpadło na pomysł” dokonania kradzieży samochodu, który był zaparkowany w centrum Szczucina. Był to samochód marki Seat własności jednego z mieszkańców gminy Szczucin. Najpierw „majstrowali” przy zamku drzwi, a kiedy udało się im wejść do wnętrza pojazdu rozebrali stacyjkę i próbowali uruchomić samochód na tzw. „spięcie kabli”. Nie wzięli jednak pod uwagę, że samochód posiadał inne niestandardowe zabezpieczenia i swojego celu ostatecznie nie osiągnęli. Całe zdarzenie zarejestrował miejscowy monitoring. Dlatego też dość szybko sprawcy zostali zatrzymani przez szczucińskich policjantów.
 
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym mężczyznom zarzutu usiłowania kradzieży samochodu. Obaj przyznali się do popełnienia zarzucanego im przestępstwa. Byli już wcześniej notowani przez Policję.
 
[Źródło: policja.gov.pl]