Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Przed dąbrowskim Sądem Rodzinnym nieletni uczeń jednej ze szkół funkcjonujących na terenie Gminy Szczucin, będzie odpowiadał za kradzież telefonu swojej koleżance.
 
Wszystko działo się w ubiegłą sobotę, podczas występów muzycznych na terenie hali sportowej w Szczucinie. Telefon wartości 700 zł mieszkanka Szczucina pozostawiła w szatni. Kiedy po zakończonych występach sięgnęła do kurtki po telefon, żeby zadzwonić do rodziców, już go tam nie było. Fakt kradzieży telefonu został zgłoszony na Policji.  Policjanci z Komisariatu w Szczucinie w wyniku niezwłocznie podjętych czynności ustalili jednego z uczestników występów muzycznych, który jeszcze przed zakończeniem imprezy przebywał w szatni na terenie hali, by następnie już ze skradzionym telefonem udać się do miejsca zamieszkania. Podczas rozmowy z policjantami w obecności rodziców przyznał się do kradzieży wspomnianego telefonu, który został zabezpieczony i następnie zwrócony pokrzywdzonej.
 
Za popełniony czyn nieletni mieszkaniec Szczucina odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym, który zastosuje wobec niego stosowny środek wychowawczy.
 
[Źródło: policja.gov.pl]