Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W kościele św. Marii Magdaleny w Szczucinie odbyło się okręgowe spotkanie młodzieży z parafii dekanatów Dąbrowa Tarnowska i Szczucin.

 
Młodzi z dekanatów Dąbrowa Tarnowska i Szczucin na kolanach prosili o dar mocnej wiary i czystej miłości. Spotkanie rozpoczęła prezentacja parafialnych animatorów młodzieży, którzy będą koordynować wraz z duszpasterzami pracę parafialnych komitetów organizacyjnych podczas Światowych Dni Młodzieży.
 
– Ruszamy pełną parą. Przygotowujemy się do warsztatów dla animatorów parafialnych. Dziś modlimy się o jak najlepsze przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Chcemy prosić o wstawiennictwo św. Cyryla i Metodego, którzy ewangelizowali nasze słowiańskie tereny. Przypominamy o naszych korzeniach. Wskazujemy też na patronów ŚDM, czyli św. Jana Pawła II i bł. Karoliny. Oni mówią, że katolikiem jest się na co dzień, a nie od święta – mówi ks. Tomasz Franczak, dekanalny duszpasterz młodzieży ze Szczucina.
 
Czas spotkania w kościele wypełniła konferencja o modlitwie wygłoszona przez dekanalnego duszpasterza młodzieży z Dąbrowy Tarnowskiej ks. Marka Zembury. Po niej odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Młodzi mogli podchodzić do monstrancji, modlić się przed Najświętszym Sakramentem i zabierać rozsypane wokół niego płatki róż.
 
– Modlimy się dzisiaj w intencji naszej wiary, ale też o piękną i czystą miłość. Jesteśmy młodzi i często się zakochujemy, dlatego potrzeba nam pomocy z góry, by nasza miłość była dobra, piękna, chrześcijańska – mówi Ania Kopeć, dekanalna animatorka młodzieży w dekanacie szczucińskim.
 
Po modlitwie młodzież wzięła udział w walentynkowej zabawie karnawałowej w sali widowiskowo-sportowej w Szczucinie.
 
[Źródło: tarnow.gosc.pl]