Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W dniu 1 października br.  policjanci z Komisariatu Policji w Szczucinie na terenie jednej z posesji w miejscowości Szczucin zabezpieczyli 80 litrów gotowego alkoholu i ponad 250 litrów zacieru.  Na terenie posesji została znaleziona również aparatura do destylacji bimbru. Wyrobem nielegalnego alkoholu trudnił się mieszkaniec Szczucina.  Zostały mu przedstawione zarzuty nielegalnego wytwarzania alkoholu etylowego. Za swoje czyny odpowie teraz przed dąbrowskim Sądem.   
 
 
Szczucińscy kryminalni uzyskali informację, że na terenie jednej z posesji w Szczucinie znajduje się nielegalna produkcja alkoholu w postaci tzw. bimbru.  Na terenie posesji policjanci zabezpieczyli 80 litrów gotowego alkoholu, około 250 litrów zacieru oraz aparaturę do destylacji alkoholu. Zatrzymany mężczyzna, mieszkaniec Szczucina  przyznał się do wielokrotnego wyrobu bimbru przy pomocy skonstruowanej przez siebie aparatury na terenie swojej posesji. Proceder ten trwał od co najmniej 2011 r. Jak ustalili śledczy alkohol wyprodukowany przez zatrzymanego mężczyznę był prawdopodobnie sprzedawany okolicznym mieszkańcom.
 
Zatrzymanemu, który wcześniej nie był karany, przedstawiono zarzuty wielokrotnego wyrobu alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru z Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego. Podejrzany przyznał się do popełnionych przestępstw, za które grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.