Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Intensywne działania szczucińskich kryminalnych pozwoliły na zatrzymanie 20-letniej mieszkanki gminy Szczucin, która w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Szczucina dokonała kradzieży kurtki wraz z telefonem. Skradzione przedmioty należały do jednej z osób, która w tym czasie była również w tym lokalu. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzut kradzieży mienia. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, które ukryte były w piecu. Za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
Na terenie jednego z lokali gastronomicznych w Szczucinie w dniu 3 października br. doszło do kradzieży mienia. Jedna z osób tam przebywających zgłosiła na Policji kradzież kurtki wraz ze schowanym w niej telefonem. Policjanci  szybko ustalili sprawczynię kradzieży i zatrzymali 20-letnią kobietę, która w tym samym dniu przebywała w lokalu. Kiedy wychodziła ona z lokalu zrobił się chwilowy tłok i wykorzystując to zamieszanie, zabrała z krzesła kurtkę damską wraz z telefonem, który był schowany w jednej z kieszeni. Ze skradzionymi przedmiotami udała się następnie do miejsca zamieszkania. Przedmioty kradzieży zostały odzyskane przez Policję, których wartość została oszacowana na kwotę 600 zł.  Ciekawostką jest fakt, że sprawczyni ukryła je w piecu kaflowym.  
 
Zatrzymana 20-latka usłyszała zarzut kradzieży mienia. Podczas przesłuchania przyznała się do jego popełnienia i skorzystała z instytucji dobrowolnego poddania się karze. Nie była wcześniej notowana przez Policję.  
 
Za popełnione przestępstwo grozi jej teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
[Źródło: policja.gov.pl]