Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Krystyna Szymańska została dyrektorem Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Wybór ten budzi wiele kontrowersji, bo w sprawie byłej dyrektor Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna toczy się proces dotyczący niegospodarności w zarządzaniu ta placówką ...
 
 
Sprawa, która się toczy przed tarnowskim sądem, dotyczy sprzedaży samochodów służbowych po zaniżonej cenie oraz przekroczenia limitów paliwa. Takie nieprawidłowości wykryła kontrola tarnowskiego starostwa w Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna. Wyrok w tej sprawie ma zapaść pod koniec marca. – Nie ma przeciwwskazań, bym nie mogła objąć pracy w Szczucinie – mówi Krystyna Szymańska. – Od strony prawnej nie ma żadnych przeciwności, bym mogła podejmować funkcji publicznych. Nie żadnego argumentu, który zabraniałby mi zajmować stanowisko dyrektora – dodaje.
 
Krystyna Szymańska obejmując stanowisko dyrektora Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek poinformowała burmistrza Andrzeja Gorzkowicza o sprawie toczącej się przed tarnowskim sądem. Mimo to włodarz Szczucina powierzył kierowanie placówką Krystynie Szymańskiej. – Nie musiałem ogłaszać konkursu na stanowisko dyrektora Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek – powiedział reporterowi RDN burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz. – Ogłosiłem nabór, w sensie kto jest chętny może złożyć dokumenty. Skorzystało z tej opcji dwie osoby, a obecna dyrektor miała najlepsze predyspozycje ku temu, by powierzyć jej to stanowisko – dodaje burmistrz.
 
Jeśli tarnowski sąd potwierdzi zarzuty niegospodarności, to Krystyna Szymańska straci stanowisko dyrektora Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie.
 
Posłuchaj burmistrza Szczucina Andrzeja Gorzkowicza oraz Krystyny Szymańskiej, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie