Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 

70 solistów i zespołów weźmie udział w IX Dziecięcym i Młodzieżowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek ‘Kolęda Hej’ w Szczucinie (16-17.01). – To wydarzenie służy kultywowaniu polskiej tradycji śpiewania kolęd – powiedział RDN ks. Zygmunt Warzecha, proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Szczucinie.
 
Chętnie słuchamy kolęd i pastorałek w wykonaniu różnych zespołów czy solistów, ale przecież nie o to chodzi by tylko słuchać, ale i samemu wyśpiewać radość duszy. Jak się okazuje uczestnicy festiwalu właśnie w ten sposób do tego podchodzą i pokazują jak można kolędami radować i siebie i innych – dodaje ks. Zygmunt Warzecha.
Festiwal Kolęd i Pastorałek w Szczucinie potrwa dwa dni. Przesłuchania uczestników odbędą się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Szczucinie w sobotę od 10.00, natomiast koncert laureatów rozpocznie się w niedzielę o 15.00. Podczas festiwalu odbędzie się także loteria tzw. Szczęśliwych Aniołków, w której główna nagrodą jest motor. Organizatorem wydarzenia jest parafia w Szczucinie wraz ze szkołami i przedszkolami z terenu gminy. Patronem medialnym jest radio RDN.
 
[Źródło: rdn.pl]