Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Policjanci ze Szczucina zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców gminy Szczucin, którzy dokonywali kradzieży elementów wyposażenia nieczynnej mleczarni w Szczucinie. W przeciągu kilku dni zatrzymani mężczyźni dokonali kradzieży elementów metalowych o wartości 5 tys. zł. Skradzione elementy wyposażenia budynku  sprzedawali w pobliskim skupie złomu. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży mienia. Jeszcze w tym miesiącu akt oskarżenia w tej sprawie  trafi do dąbrowskiego Sądu.

 

 

W miesiącu styczniu br. szczucińscy kryminalni po uzyskaniu informacji, że nieznani sprawcy kradną metalowe elementy mleczarni w Szczucinie udali się na miejsce, gdzie zastali dwóch znanych im mężczyzn, którzy próbowali wejść przez ogrodzenie na teren obiektu. Widząc nadjeżdżających policjantów podjęli próbę ucieczki. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali obu mężczyzn, którymi okazali się 32 i 33 letni mieszkańcy jednej z podszczucińskich miejscowości. W trakcie podjętych czynności ustalono, że przez okres kilku dni obaj zatrzymani zdemontowali metalowe elementy wyposażenia mleczarni, które następnie sprzedawali w pobliskim skupie złomu. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę 5 tys. zł. 
 
Obaj mężczyźni  usłyszeli zarzut kradzieży mienia. Byli już wcześniej wielokrotnie notowani przez Policję. Przestępstw tych dokonali najprawdopodobniej w warunkach recydywy.  
 
Za popełniony czyn grozi im teraz kara pozbawienia wolności co najmniej do lat 5.