Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Trzy ciekawe trasy, przyjazna atmosfera i popołudnie w Parku Miejskim wypełnione konkursami i atrakcjami: tak zapowiada się Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w Szczucinie 17 czerwca. Start bezpłatny.

Rowerzyści ze Szczucina i okolic mogą już zacierać ręce. Czekają na nich trzy urozmaicone trasy, różniące się między sobą dystansami. Wariant mini to 10 km, midi to 24 km, a maxi – 40 km. W przejażdżce mogą wziąć więc udział wszyscy chętni, bez względu na kondycję czy posiadany sprzęt.

Trasy zaczynają i kończą się na Placu Parafialnym. Tam też w niedzielę od godz. 10.00 przyjmowane będą zapisy. Każdy ze startujących otrzyma numer, mapkę rajdu i bloczek na ciepły posiłek. Później wystarczy już krótka rozgrzewka, by punktualnie o 12.00 ruszyć z Placu na wybrany dystans. Trasy midi i maxi zabiorą rowerzystów m.in. na Wiślaną Trasę Rowerową, do Delastowic, Lubasza Zalesie i na ul. Bohaterów Września, by zakończyć się na ulicy Rynek 19.

Przez całe niedzielne popołudnie na Placu odbywać się będą konkursy, gry i zabawy dla wracających z trasy rowerzystów. Serwowane będą również darmowe posiłki regeneracyjne. Szczególne atrakcje przyszykowano dla najmłodszych. O 14.00 rozpoczną się zapisy do dziecięcych zawodów. Każdy ze startujących na krótkim i bezpiecznym dystansie otrzyma pamiątkowy dyplom. Zakończenie szczucińskiego Rajdu Rowerowego zaplanowano na 16.30.

Wszystkie niedzielne wydarzenia Rajdu są bezpłatne. Więcej szczegółów nt. imprezy znaleźć można na www.rodzinnerajdyrowerowe2018.pl.

Projekt Rodzinne Rajdy Rowerowe jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.