Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Szczucińscy policjanci pod koniec lutego br. zatrzymali 41-letniego mieszkańca Gminy Szczucin, który na jednej z posesji w Szczucinie, wykorzystując nieobecność domowników, ukradł pieniądze w kwocie 1800 zł. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży mienia. Jeszcze w marcu br. akt oskarżenia w tej sprawie trafi do dąbrowskiego Sądu.
 
W lutym br. na terenie jednej z posesji w Szczucinie doszło do kradzieży mieszkaniowej. Sprawca wykorzystując fakt pozostawionych otwartych drzwi do domu dokonał z jego wnętrza kradzieży pieniędzy w kwocie 1800 zł, które były schowane w szufladzie segmentu. W tym czasie właściciel przebywał w innej części posesji.  O fakcie kradzieży pieniędzy zorientował się dopiero na drugi dzień, kiedy sięgnął po część z nich. Już po kilku dniach poinformowani o tym fakcie szczucińscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę tej kradzieży, którym okazał się 41-letni mieszkaniec Gminy Szczucin. Mężczyzna przyznał się do jej popełnienia tłumacząc, że wydał już wszystkie skradzione pieniądze. Został mu przedstawiony zarzut kradzieży mienia.
 
Za popełniony czyn grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
Pamiętajmy:
Pozostawienie otwartego domu, bądź samochodu po jego opuszczeniu ułatwia potencjalnym sprawcom kradzieży, dokonanie czynów przestępczych przeciwko mieniu. Tym bardziej pozostawienie otwartego domu, kiedy się od niego oddalamy sprawia, że zainteresowany kradzieżą ma ułatwione zadanie popełnienia czynu przestępczego jak i łatwiejszego zatarcia śladów.
Dbajmy o własne mienie, aby nie zostać zaskoczonym przez potencjalnego złodzieja!