Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Dzięki skuteczności szczucińskich policjantów udało się zatrzymać sprawcę kradzieży rozbójniczej dokonanej na ekspedientce w jednym z sklepów na terenie Gminy Szczucin. Sprawca najpierw ukradł alkohol, a następnie groził sprzedawczyni  pobiciem w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego towaru.
 
Zdążyła ona jednak powiadomić Policję przed opuszczeniem sklepu przez agresywnego mężczyznę, który został zatrzymany przez przybyłych na miejsce policjantów. Za popełniony czyn usłyszał zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej i odpowie za niego teraz przed dąbrowskim Sądem.
 
W dniu 26 lutego br. w godzinach południowych do jednego ze sklepów na terenie Gminy Szczucin wszedł mężczyzna, który udając się na miejsce przeznaczone dla sprzedawczyni zabrał z pułki dwie butelki alkoholu, grożąc przy tym reagującej ekspedientce pozbawieniem życia lub zdrowia. Następnie ze skradzionym alkoholem próbował oddalić się ze sklepu.  Przy pomocy jednego z klientów,  który wtedy wszedł do sklepu i odwrócił uwagę sprawcy udało się sprzedawczyni zadzwonić na Policję. Przybyli na miejsce policjanci dokonali zatrzymania agresywnego klienta sklepu. Usłyszał on zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej, której jak się okazało dokonał w warunkach recydywy.
 
Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
[Źródło: policja.gov.pl]