Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Nie udało się dokończyć spotkania pomiędzy Sokołem Borzęcin Górny a Wisłą Szczucin.

Mecz został przerwany w 88. minucie (przy stanie 0:0), kiedy doszło do starć między chuliganami. Przez cały mecz kibole lżyli na siebie, aż doszło do rękoczynów. "Starcia trwały dobre kilkanaście minut. Do akcji wezwano specjalistyczne oddziały policji, które notabene przyjechały już po wszystkim" - czytamy na oficjalnej stronie Wisły Szczucin. Autorzy komunikatu narzekają, że policja zatrzymywała jedynie... osoby ze Szczucina. [Źródło: sport.pl]

A tutaj oficjalnie ze strony wisla.win.pl:

"Ligowe spotkanie Sokół Borzęcin - Wisła Szczucin zostało przerwane przez sędziego w 88 min. Na boisku do tej pory utrzymywał się wynik 0:0. Powodem przerwania meczu były zamieszki wywołane przez kibiców obu drużyn. Do tego stopnia, że musiały interweniować specjalistyczne oddziały policji. W wyniku tego, spotkania nie udało się dokończyć, a o jego rozstrzygnięciu zdecyduje Tarnowski Związek Piłki Nożnej.

Samo spotkanie nie obfitowało w liczne akcje podbramkowe, ale trzeba przyznać, że to Sokół miał dogodniejsze sytuacje do strzelenia bramki. Dwie sytuacje 100% zawodników gospodarzy wyśmienicie wybronił Łukasz Bebel i cały czas utrzymywał się wynik bezbramkowy.

Niewiele działo się na boisku, ale za to na trybunie wręcz przeciwnie. Atmosfera z minuty na minutę stawała się coraz bardziej napięta pomiędzy małą grupką kibiców ze Szczucina a sympatykami z Borzęcina. Apogeum tego wszystkiego osiągnięto w 88 min, kiedy słowa zamieniono w rękoczyny. Na małej, ciasnej trybunce w Borzęcinie Górnym doszło do zamieszek i sędzia zmuszony został przerwać spotkanie. Starcia kibiców trwały dobre kilkanaście minut, które bezskutecznie usiłował stłumić ktokolwiek. Do akcji wezwano specjalistyczne oddziały policji, które notabene przyjechały już po wszystkim. Co ciekawe policjanci, którzy przybyli na 3 lub 4 radiowozy i 2 policyjne furgonetki wyłapali wyłącznie kibiców ze Szczucina.

O wyniku spotkania w najbliższym czasie zadecyduje Wydział Gier i Wydział Dyscypliny TOZPN, który w dużej mierze będzie kierował się skrupulatnie wypisanym protokołem przez sędziów spotkania."

[Źródło: wisla.win.pl]